Haber

Irak’taki Sadr Hareketi’nin Başkanı Şii lider Mukteda Sadr, komşu ülkelerden Filistin’e geçmek için izin istedi.

Irak’taki Sadr Hareketi’nin Başkanı Şii lider Mukteda Sadr, Suriye, Mısır, Lübnan ve Ürdün hükümetlerinden Sadr destekçilerinin Filistin’e barışçıl bir şekilde girebilmesi için izin istedi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne 7 Ekim’de başlayan saldırıları yoğunlaşarak devam ediyor. Ortadoğu ülkeleri her geçen gün İsrail karşıtı açıklamalara yenilerini ekliyor. Irak’taki Sadr Hareketi Lideri Şii Devlet Başkanı Mukteda Sadr, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Başkenti Kudüs olan Filistin Cumhuriyeti’ne komşu kardeş ülkeler Suriye, Mısır, Lübnan ve Ürdün hükümetleri, Irak’taki Sadr Hareketi’ne destek veren kardeşlerinizin barış içinde Filistin’e geçmelerine destek olmak.” “Umarım bana izin verirsiniz. Filistin’e gidecek kardeşleriniz Gazze’deki mücahit halkına su, ilaç ve gıda yardımı götürecektir” dedi.

Öte yandan Sadr yanlılarının önümüzdeki günlerde Filistin sınırında 1 milyon kişinin katılımıyla bir protesto gösterisi düzenlemeyi planladıklarını belirten Sadr, ülkelerden bu gösteriye izin vermelerini istedi ve, “Size söz veriyorum Sadr Hareketi’nin destekçisi kardeşlerimiz hukuka uyacak ve barışçıl protesto yapacaklardır.” Sadr, “Bu isteği kabul ederseniz, tarihe geçecek bir şerefin yanı sıra büyük bir mükafat da defterinize yazılacak.” – BAĞDAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu