Haber

Özdağ, Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı; Bu sözler sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Zafer Partisi Genel Lider Ümit Özdağ, 2. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na takviye vereceklerini açıkladı. İki taraf arasında 7 temel ilkeden oluşan protokol imzalandı.

“HDP BÜYÜK BİR ATILIM YAPTI”

Bu gelişmenin ardından Özdağ’ın geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir konuşma gündeme geldi. Kılıçdaroğlu’nun kazanması durumunda Türkiye’nin izleyeceği yolu değerlendiren Özdağ, “Kılıçdaroğlu kazanırsa HDP’nin desteğiyle kazanır. HDP’nin desteğiyle kazanırsa 2024’te yerel seçimler yapılacak. Yerel seçimlerde HDP büyük ses getirecek. Güneydoğu Anadolu’da atılımlar ve belediye başkanlıkları büyük oluyor ve örgüt ile HDP arasındaki etkileşim yoğunlaşıyor.

“SİVİL SAVAŞ BAŞLIYOR”

Kılıçdaroğlu, HDP’nin desteğiyle geldiği için onlara dokunmuyor ve devam ediyor. Bir süre sonra Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı yerde kargaşa çıkar. O dönemde bu belediyeler birleşerek çıkan kargaşaya karşı uluslararası takviye ve PKK takviyesi talep ediyor. Ve Türk iç savaşı başlar.

GÜNDEM OLDU

Söz konusu açıklama sosyal medyada yeniden gündem oldu. Kullanıcılar, Özdağ’ın sözlerinin ortasındaki çelişkiye dikkat çekti. O yorumlardan bazıları:

haber-bayrampasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu